+420 732 350 235

Aktuality:

Pokračování úspěšné spolupráce

05.01.2009 | Nové webové stránky

Spuštěny od počátku roku 2009

17.12.2008 | PF 2009

> zobrazit všechny aktuality

Bezesparé epoxidové podlahy

  • Nátěrové systémy: Nátěrové materiály různých renomovaných výrobců s vysokou odolností proti oděru slouží zejména pro bezprašnou povrchovou úpravu betonových podlah. Slouží k ochraně betonového podkladu před působením chemikálií, vody a povětrnosti. Mohou být využity i k úpravě vzhledu v různých barevných odstínech.

  • Stěrkové systémy: Tyto systémy se používají na středně namáhané provozy, vytváří vyrovnávací vrstvu v síle 1 - 3 mm, nejsou samonivelační a lze je použít i na staré dlažby. Dají se aplikovat na vodorovné, svislé i šikmé plochy nebo na schodišťové stupně, podesty, sokly a podobně.

  • Polymerbetonové systémy: Jedná se o vysoce mechanicky odolnou podlahovinu, která se provádí v síle od 5 do 200 mm a lze ji aplikovat i jako samonosnou vrstvu u méně kvalitních podkladů. Dokonale přilne k povrchu a chrání jej i proti dlouhodobému poškození a opotřebení provozem.

  • Antistatické systémy: Tyto typy podlah zajišťují ochranu před nebezpečnými účinky statistické elektřiny  Ro < 109 Ohm (provozy s hořlavými prachy s nebezpečím výbuchu nebo s tvorbou elektrických nábojů). Tyto podlahy jsou hladké, vysoce odolné proti otěru a působení chemických látek. Využít se dají zejména v laboratořích, elektronických pracovištích, skladech s agresivními látkami, nemocnicích a jinde.

  • Protiskluzové systémy: Povrch těchto podlah je pomocí křemičitých písků upraven tak, aby v mokrých, mastných apod. provozech byl zajištěn pohyb osob bez jakéhokoliv nebezpečí úrazu. Protiskluzovosti je dosaženo vsypem abrazivních zrníček na povrchu podlahy. V praxi platí, že s rostoucími působícími silami se protiskluzovost podlahy zvyšuje.

  • Samonivelační systémy: Jsou to materiály na bázi cementu nebo epoxidových pryskyřic, které se používají na betonové podlahy a po jejich aplikaci dojde k samovyrovnání. Používají se k vyrovnání podkladu nebo pro podlahy s estetickými požadavky.